آشنایی بیشتر با سازه های فلزی و استیج ها

اگر شما در حال برنامه ریزی یک جشن، کنسرت ،همایش،سمینار و …هستید سخنرانان یا نوازندگان شما باید در ارتفاعی بالاتر از جمعیت و میهمانان قرار بگیرند.به همین منظور شما نیاز به داشتن استیج ها و یا سن های نمایش با استحکام بالا دارید. همچنین برای نصب سیستم های سنگین نورپردازی همچون مووینگ ها شما مجبور هستید تا آن ها را به سازه های مستحکم متصل کنید. شرکت غرفه ساز
انواع سازه های فلزی
استیج(سن)
استیج یا همان سن نمایش سازه های فلزی هستند که از یک صفحه فلزی به همراه پایه و کف پوش با ضخامت مناسب جهت جلوگیری از لرز و صدا تشکیل شده است.
استیج ها معمولا در ابعاد ۱*۲و ارتفاع های۶۰،۸۰و۱۰۰سانتی متر طراحی می شوند. برای مراسم های گوناگون سن های متفاوتی طراحی می شود که به همین منظور متناسب با سفارش مشتریان استیج های ۲*۱ را به اندازه دلخواه مشتری کنار هم قرار می دهند تا متراژ مورد نظر طراحی شود. به عنوان مثال اگر قصد دارید سن نمایش شما ۱۲ متر مربع(۳*۴) باشد،به ۶ عدد استیج ۲*۱ نیاز دارید.
استیج ها با توجه به جنس آلومینیومی که دارند قادر هستند تا افراد، تجهیزات نور پردازی ،صدا،تریبون و … را بر روی سن نمایش تا وزن ۵۰۰ الی ۸۰۰ کیلوگرم بر متر مربع را به راحتی تحمل کنند.
هزینه اجاره استیج ها بر اساس متراژ استفاده شده متغیر است.
اسپیس
اسپیس ها نوعی سازه ی فلزی خرپایی شکل هستند که بصورت ستون های ساده یا منحنی با سطح مقطع های مربع،مستطیل و یامثلت ساخته می شوند.
از اسپیس های با قطر بیشتر و قدرت تحمل بالاتر در کنسرت ها و مراسم ها به منظور نصب سیستم های نورپردازی ،نصب تلوزیون ها و یا نصب اسپیکر های به هم پیوستهarray)) استفاده می شود.به این نوع اسپیس ها در اصطلاح سازه نیز می گویند.(عکس مرتبط)
از اسپیس های با ضخامت کمتر بیشتر در نمایشگاه هاو دکوراسیون مراسم استفاده می شود. این نوع اسپیس ها به منظور غرفه بندی در سالن ها کاربرد دارد.
منبع: تهران تجهیز