آشنایی بیشتر با سازه های فلزی و استیج ها

اگر شما در حال برنامه ريزي يک جشن، کنسرت ،همايش،سمينار و …هستيد سخنرانان يا نوازندگان شما بايد در ارتفاعي بالاتر از جمعيت و ميهمانان قرار بگيرند.به همين منظور شما نياز به داشتن استيج ها و يا سن هاي نمايش با استحکام بالا داريد. همچنين براي نصب سيستم هاي سنگين نورپردازي همچون مووينگ ها شما مجبور هستيد تا آن ها را به سازه هاي مستحکم متصل کنيد. شرکت غرفه ساز
انواع سازه هاي فلزي
استيج(سن)
استيج يا همان سن نمايش سازه هاي فلزي هستند که از يک صفحه فلزي به همراه پايه و کف پوش با ضخامت مناسب جهت جلوگيري از لرز و صدا تشکيل شده است.
استيج ها معمولا در ابعاد ?*?و ارتفاع هاي??،??و???سانتي متر طراحي مي شوند. براي مراسم هاي گوناگون سن هاي متفاوتي طراحي مي شود که به همين منظور متناسب با سفارش مشتريان استيج هاي ?*? را به اندازه دلخواه مشتري کنار هم قرار مي دهند تا متراژ مورد نظر طراحي شود. به عنوان مثال اگر قصد داريد سن نمايش شما ?? متر مربع(?*?) باشد،به ? عدد استيج ?*? نياز داريد.
استيج ها با توجه به جنس آلومينيومي که دارند قادر هستند تا افراد، تجهيزات نور پردازي ،صدا،تريبون و … را بر روي سن نمايش تا وزن ??? الي ??? کيلوگرم بر متر مربع را به راحتي تحمل کنند.
هزينه اجاره استيج ها بر اساس متراژ استفاده شده متغير است.
اسپيس
اسپيس ها نوعي سازه ي فلزي خرپايي شکل هستند که بصورت ستون هاي ساده يا منحني با سطح مقطع هاي مربع،مستطيل و يامثلت ساخته مي شوند.
از اسپيس هاي با قطر بيشتر و قدرت تحمل بالاتر در کنسرت ها و مراسم ها به منظور نصب سيستم هاي نورپردازي ،نصب تلوزيون ها و يا نصب اسپيکر هاي به هم پيوستهarray)) استفاده مي شود.به اين نوع اسپيس ها در اصطلاح سازه نيز مي گويند.(عکس مرتبط)
از اسپيس هاي با ضخامت کمتر بيشتر در نمايشگاه هاو دکوراسيون مراسم استفاده مي شود. اين نوع اسپيس ها به منظور غرفه بندي در سالن ها کاربرد دارد.
منبع: تهران تجهيز