انتخاب عکس در طراحی کاتالوگ

يکي از مهم ترين مراحل در طراحي بروشور، طراحي بنر تبليغاتي و طراحي کاتالوگ که توسط شرکت هاي تبليغاتي ارائه دهنده خدمات طراحي و چاپ کاتالوگ انجام مي گيرد، انتخاب عکس در طراحي کاتالوگ است. با توجه به آمارهاي ارائه شده از بازديد پست ها در فضاي مجازي و شبکه هاي اجتماعي، کاربران و مخاطبان، بيشتر تمايل به بازديد از پست هاي تصويري دارند تا نوشتاري. همچنين مطالعه مطالب کوتاه همراه با تصوير، تأثيرگذاري بيشتري نسبت به مطالب نوشتاري طولاني دارد. اين موضوع نشان دهنده اهميت انتخاب عکس در طراحي کاتالوگ مي باشد. البته اهميت انتخاب عکس مناسب و جذاب صرفاً مربوط به طراحي کاتالوگ، بروشور يا بنر تبليغاتي نيست بلکه در طراحي پوستر، بنر گيف، طراحي کارت ويزيت و هر ابزار تبليغاتي ديگري جزء ارکان اصلي کار مي باشد.

شيوه هاي انتخاب عکس در طراحي کاتالوگ
خب. حالا که حرف از اهميت انتخاب عکس در طراحي کاتالوگ به ميان آمد، اجازه دهيد چند شيوه مناسب براي انتخاب تصاوير و عکس هاي خيره کننده و جذاب را به طور خلاصه توضيح دهيم:
بهترين شيوه براي انتخاب عکس در طراحي کاتالوگ، استفاده از محصولات و محيط شرکت يا سازمان موردنظر است. اين کار باعث مي شود که تبليغات شما براي مخاطبانتان صادقانه تر و قابل اعتماد تر باشد. اگر شما براي برندتان از رنگ يا رنگهاي مشخصي استفاده مي کنيد(با توجه به تأثير رنگها در طراحي کاتالوگ) بهتر است عکس ها را با يک ويرايش حرفه اي و پيش زمينه اي از رنگ برندتان در طراحي کاتالوگ بکار بريد.
روش دوم، استفاده از عکس محصولات ديگر مي باشد که در فضاي اينترنت به راحتي قابل دسترس مي باشند و معمولاً ويرايش شده و با کيفيت هستند. کار ديگري که مي توانيد از آن در تبليغات کاتالوگي استفاده کنيد، طراحي تصاوير و طرح هاي گرافيکي زيبا و جذاب مي باشد که در اين مورد استفاده از رنگ برند در تصوير اهميت بيشتري دارد. البته اين شيوه ها تنها راه هاي انتخاب عکس در طراحي کاتالوگ نيستند و روش هاي خلاقانه زيادي را مي توان به کار برد.