رعایت اصول حرفه ای در طراحی و چاپ کاتالوگ

شاید شما تاکنون تجربه سفارش طراحی و چاپ کاتالوگ و یا بروشور را برای معرفی کالا و یا محصول مورد نظر خود، به یک مرکز خدمات چاپ و تبلیغات داشته اید. و در هنگام سفارش، حتما تاکید بسیاری بر نوع طراحی و کیفیت عالی آن به طراح مورد نظر داشته اید. طراحان حرفه ای با توجه به رعایت نکاتی اساسی و مهم، و دادن نظرات حرفه ای می توانند، تاثیر زیادی بر کیفیت، جذابیت و زیبایی طراحی و چاپ کاتالوگ شما بگذارند


رعایت اصول حرفه ای در طراحی و چاپ کاتالوگ:
حتما قبل از شروع طراحی هدف را مشخص کنید.
استفاده از فونت مناسب و محدود کردن فونت ها.
استفاده ا ز کاغذ مناسب در طراحی و چاپ کاتالوگ
رعایت اصول و قوانین نگارشی
طراحی و چاپ کاتالوگ با قلم و کاغذ
عکاسی با کیفیت از محصولات مورد نظر
رعایت تناسب بین زمینه کاری با طراحی کاتالوگ
حتما قبل از شروع طراحی، هدف را مشخص کنید:

یک طراح حرفه ای برای شروع طراحی و چاپ کاتالوگ، حتما باید بداند که هدف مشتری از سفارش و استفاده آن چیست. باید به تمامی توضیحات مشتری در هنگام سفارش گوش دهد، و کاملا سبک طراحی خود را بر اساس نیاز ها و انتظارات او تعیین و انتخاب کند.

استفاده از فونت مناسب و محدود کردن فونت ها:
معمولا بعضی از طراحان با افزایش تعداد صفحات یک کاتالوگ و یا بروشور بر این باورند که باید برای جذابیت بیشتر کار، از فونت های بیشتری استفاده نمایند. این باور و ایده خیلی مناسب نمی باشد، در طراحی و چاپ کاتالوگ به فونت های زیادی خیلی نیاز نداریم. بهتر می باشد شما در طراحی کاتالوگ از سه فونت متفاوت و متناسب، برای عنوان های اصلی، عنوان فرعی و نوشته های صفحات استفاده کنید. استفاده از فونت های ناآشنا و جدید در طراحی و چاپ کاتالوگ هیچ گاه صحیح نمی باشد.

استفاده از کاغذ مناسب در طراحی و چاپ کاتالوگ:
انتخاب سایز، کیفیت، و جنس کاغذ در طراحی و چاپ کاتالوگ اهمیت بسیاری دارد، حتی تعیین رنگ های مورد استفاده برای کاغذهای مختلف متفاوت است. مشخص کردن، مشخصات کاغذ های مصرفی در طراحی و چاپ کاتالوگ بسیار مهم می باشد.

رعایت اصول و قوانین نگارشی:
تقریبا بازبینی متن و رعایت قوانین و اصول نگارشی و انتخاب مناسب عنوان ها در طراحی و چاپ کاتالوگ ها تا حدودی دست کم و یا نادیده گرفته می شود. در واقع مهمترین بخش در طراحی و چاپ کاتالوگ متن آن می باشد که عامل اصلی انتقال اطلاعات به مخاطبان آن می باشد، بنابراین رعایت اصول و قوانین نگارشی در طراحی و چاپ کاتالوگ بسیار حائز اهمیت می باشد.

طراحی کاتالوگ با قلم و کاغذ:
همیشه قبل از اجرای ایده ها و طرح های خود در نرم افزارهای گرافیکی، سعی کنید، چند نمونه از طرح اصلی کاتالوگ مورد نظر را روی کاغذ بکشید، و در نهایت هر کدام که مورد تایید قرار گرفت. را در کامپیوتر اجرا نمایید.
منبع: برج بهارستان