مراحل طراحی و چاپ کاتالوگ

تقریبا طراحی و چاپ کاتالوگ ازجمله فاکتورهایی می باشد، که احتمال انتخاب محصول و کالای شما را توسط مشتری بسیار بالا می برد. در واقع یک مجموعه چاپی از محصولات ارائه شده توسط یک شرکت با اطلاعات بسیار مفید که طی مراحلی تهیه می شود.

گرفتن عکس از محصولات با کیفیت عالی.
طراحی کاتالوگ در سطح بسیار بالا.
چاپ کاتالوگ مورد نظر.
روکش کاتالوگ به بهترین شکل.
برش کاتالوگ در ابعاد مناسب
در نهایت صحافی کاتالوگ
گرفتن عکس از محصولات با کیفیت عالی
در عکاسی طراحی و چاپ کاتالوگ باید توجه بسیاری داشت تا محصول به بهترین شکل نمایش داده شود. باید تصویر کاملاً واضح و روشن باشد، و نور به گونه ای باشد که تمام جزییتات محصول مورد نظر به خوبی دیده شود، تا مخاطب دچار اشتباه نشود.

طراحی کاتالوگ در سطح بالا
به طور کلی تصاویر در طراحی و چاپ کاتالوگ باید همیشه در اولویت باشد، و متن و نوشته ها در اطراف تصاویر باشند. نوشته ها باید کم، مفید و جذاب باشند، و کاملاً واضح و روشن باشند، تا مخاطب با شور و اشتیاق کاتالوگ را ورق بزند، و نزد خود نگه بدارد.

چاپ کاتالوگ مورد نظر
طراحی و چاپ کاتالوگ بسیار حائز اهمیت می باشد، چون کاتالوگ معرف کالا و محصولات یک شرکت می باشد، و طراحی و چاپ کاتالوگ در واقع کیفیت کالا مورد نظر و خدمات یک شرکت و یا کمپانی را در ذهن مخاطب و مشتری ثبت می کند.

روکش کاتالوگ به بهترین شکل
در طراحی و چاپ کاتالوگ ها، بخصوص برای جلد آنها بهتر است، از روکش خوب استفاده شود. معمولاً جلد از ضخامت بیشتری برخوردار می باشد، استفاده از روکش به کاتالوگ ما زیبایی بیشتری می دهد، و منجر به حفظ و نگهداری بهتر آن می شود.

برش کاتالوگ در ابعاد مناسب
به طور کلی اگر طراحی و چاپ کاتالوگ به شکل ساده باشد، در این صورت برش فقط برای جدا کردن کار از کارهای دیگر انجام می شود. ولی اگر در فرم های خاص و ویژه ای طراحی شود، در اینجا لازم است برای برش زدن قالب مناسبی تهیه بشود، که به اصطلاح به آن ضرب قالب می گویند، که هزینه این مدل از فرم های خاص، بیشتر از فرم های ساده و معمولی می باشد.
منبع: برج بهارستان