مراحل طراحی و چاپ کاتالوگ

تقريبا طراحي و چاپ کاتالوگ ازجمله فاکتورهايي مي باشد، که احتمال انتخاب محصول و کالاي شما را توسط مشتري بسيار بالا مي برد. در واقع يک مجموعه چاپي از محصولات ارائه شده توسط يک شرکت با اطلاعات بسيار مفيد که طي مراحلي تهيه مي شود.

گرفتن عکس از محصولات با کيفيت عالي.
طراحي کاتالوگ در سطح بسيار بالا.
چاپ کاتالوگ مورد نظر.
روکش کاتالوگ به بهترين شکل.
برش کاتالوگ در ابعاد مناسب
در نهايت صحافي کاتالوگ
گرفتن عکس از محصولات با کيفيت عالي
در عکاسي طراحي و چاپ کاتالوگ بايد توجه بسياري داشت تا محصول به بهترين شکل نمايش داده شود. بايد تصوير کاملاً واضح و روشن باشد، و نور به گونه اي باشد که تمام جزييتات محصول مورد نظر به خوبي ديده شود، تا مخاطب دچار اشتباه نشود.

طراحي کاتالوگ در سطح بالا
به طور کلي تصاوير در طراحي و چاپ کاتالوگ بايد هميشه در اولويت باشد، و متن و نوشته ها در اطراف تصاوير باشند. نوشته ها بايد کم، مفيد و جذاب باشند، و کاملاً واضح و روشن باشند، تا مخاطب با شور و اشتياق کاتالوگ را ورق بزند، و نزد خود نگه بدارد.

چاپ کاتالوگ مورد نظر
طراحي و چاپ کاتالوگ بسيار حائز اهميت مي باشد، چون کاتالوگ معرف کالا و محصولات يک شرکت مي باشد، و طراحي و چاپ کاتالوگ در واقع کيفيت کالا مورد نظر و خدمات يک شرکت و يا کمپاني را در ذهن مخاطب و مشتري ثبت مي کند.

روکش کاتالوگ به بهترين شکل
در طراحي و چاپ کاتالوگ ها، بخصوص براي جلد آنها بهتر است، از روکش خوب استفاده شود. معمولاً جلد از ضخامت بيشتري برخوردار مي باشد، استفاده از روکش به کاتالوگ ما زيبايي بيشتري مي دهد، و منجر به حفظ و نگهداري بهتر آن مي شود.

برش کاتالوگ در ابعاد مناسب
به طور کلي اگر طراحي و چاپ کاتالوگ به شکل ساده باشد، در اين صورت برش فقط براي جدا کردن کار از کارهاي ديگر انجام مي شود. ولي اگر در فرم هاي خاص و ويژه اي طراحي شود، در اينجا لازم است براي برش زدن قالب مناسبي تهيه بشود، که به اصطلاح به آن ضرب قالب مي گويند، که هزينه اين مدل از فرم هاي خاص، بيشتر از فرم هاي ساده و معمولي مي باشد.
منبع: برج بهارستان