موقعیت مناسب غرفه در نمایشگاه

یکی از نکات مهمی که قبل از شرکت در یک نمایشگاه باید به آن توجه کرد موقعیت فیزیکی غرفه در سالن یا محوطه محل برگزاری نمایشگاه میباشد.
بعد از سالها فعالیت در زمینه غرفه سازی نمایشگاهی و افتخار همکاری با بسیاری از شرکتها، گاهاً دیده میشود برخی از شرکت کنندگان بعد از ارائه متراژ غرفه درخواستی خود به مجری یا برگزار کننده نمایشگاه و دریافت پلان غرفه بدون رویت کردن موقعیت دقیق غرفه در سالن نمایشگاه، اقدام به عقد قرارداد جهت اجاره غرفه با مجری نمایشگاه می نمایند. حال مشکل زمانی خود را نشان میدهد که شرکت غرفه ساز شما بعد از مشاهده پلان غرفه به شما میگوید داخل غرفه شما ستون یا سازه مزاحم وجود دارد. به همین خاطر برای جلوگیری از چنین اشتباهاتی قبل از عقد قرارداد با مجری نمایشگاه به نکات زیر توجه نمایید:
1- به هرگونه شکل هندسی درون پلان فضای غرفه دقت نمایید حتی یک نقطه ممکن است نشان دهنده یک ستون 40×40 در فضای غرفه شما باشد.
2- موقعیت غرفه خود را در سالن نمایشگاه حتما از روی پلان و نقشه نمایشگاه بررسی کنید و به جانمایی آن نسبت به درب های ورود و خروج و تردد بازدید کننده دقت کنید.
3- حتی الامکان سعی کنید موقعیت سالنی که غرفه شما در آن قرار دارد را از لحاظ دسترسی بازدید کنندگان بررسی کنید.
4- اگر ستون یا سازه مزاحمی در داخل غرفه شما قرار دارد حتما ابعاد آن را از کارشناسان نمایشگاه بپرسید. به عنوان مثال در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران ابعاد ستونها تقریبا 90×90 میباشد ولی در پلان غرفه های ارائه شده چیز دیگری دیده میشود.
5- جهت سفارش غرفه سازی حتما یک نسخه از پلان غرفه را به غرفه ساز خود ارائه دهید. شرکت غرفه ساز
منبع: تهران تجهیز