نقش طراحی و چاپ کاتالوگ در تبلیغات

طراحي و چاپ کاتالوگ، در انتقال مفاهيم و تبادل اطلاعات به مخاطب نقش بسزايي دارد، و در واقع نوعي تبليغات ارزشمند و سودآور در حوزه خدمات، تجارت و توليدات مي باشد. تقريبا راهنماي کالاها و فعاليت ها در دفترچه اي به نام کاتالوگ، طراحي و چاپ مي شود. و از آن به عنوان کالانما و يا کارنما که جزئي ترين و ريزترين اطلاعات و مشخصات کالا و خدمات مورد نظر را ارائه مي کند ياد مي کنند. طراحي و چاپ کاتالوگ در واقع شامل فهرستي از کالاهاي توليد شده و تصاوير و مشخصات فني از محصولات و خدمات ارائه شده توسط يک موسسه و يا شرکتي بزرگ مي باشد. معمولا شرکت هاي بزرگ و بسيار فني براي ارائه محصولات و خدمات خود و دست يافتن به بازارهاي فروش و رقابت بسيار عالي با رقباي خود و کنار گذاشتن آنها، از طراحي و چاپ کاتالوگ به عنوان بهترين ابزار تبليغاتي استفاده مي نمايند. نام کالا، مدل، شماره و شکل و تصويري واضح، مشخصات فني و توضيحات ضروري کالاهاي مورد نظر، در کاتالوگ براي معرفي و شناخت محصولات کاملا درج و ثبت مي شود.

طراحي و چاپ کاتالوگ

شما به عنوان يک بازارياب و يا مدير شرکت براي معرفي کالا و خدمات شرکت خود صرفا به سفارش دادن کاتالوگ به يک مرکز خدمات چاپ و تبليغات، نبايد اکتفا کنيد، بلکه بايد براي اثرگذاري تبليغات خود نهايت مشورت در انتخاب فونت، تصوير، و رنگ بندي را با طراحان مجرب اين حرفه داشته باشيد. در واقع هدف اثر تبليغاتي خود را از همان ابتدا محکم دنبال کنيد. بعضي از موسسات و شرکت ها چنان به طراحي و چاپ کاتالوگ محصولات خود اهميت مي دهند، که مخاطب و مشتريان خود را در نگاه اول مجذوب کالا و خدمات خود مي کنند. بنابراين يادتان باشد، که نوع طراحي و فرمت کاتالوگ شما براي جذب بيشتر مشتري بسيار حائز اهميت مي باشد.

طراحي و چاپ کاتالوگ نوعي آگهي تبليغاتي مي باشد، که به تبليغ و ترويج کالا و خدمات و ترغيب مخاطبان و مشتريان مي پردازد. اين نوع از اطلاع رساني و آگهي نسبت به ابزارهاي آگهي ديگر مانند: طراحي و چاپ بروشور، روزنامه ها، انواع مجله نامه ها و… پرکاربرد تر و اثرگذارتر مي باشد. همواره براي تاثير گذاري بيشتر محصولات خود توسط ابزارهاي تبليغاتي مانند کاتالوگ، شما بايد هدف، موضوع و مخاطب خود را به خوبي شناخته و پيام اصلي خود را با بهترين و جذابترين کلمات در آن بگنجانيد. شما بايد نهايت استفاده را از يک فضاي محدود کاتالوگ براي معرفي کليه خدمات و يا محصولات خود به بهترين شکل ممکن ببريد، گاهي بعضي از تصايرها آنقدر زيبا و چشمگير و اصولي در کاتالوگ ها چاپ مي شوند که مخاطب با ديدن آنها بي اختيار مجذوب آنها مي شود، و اين يعني هنر طراحي و مديريت در طراحي يک اثر تبليغاتي.

بنابراين حتما براي تبليغات کليه محصولات و خدمات خود حتما به يک مرکز خدمات چاپ و تبليغات حرفه اي که بهترين طراحان با تجربه و کارآمد را برا ي آماده کردن اثر تبليغاتي حرفه شما، مانند: طراحي و چاپ کاتالوگ، بروشور، طراحي و چاپ کارت ويزيت و… در خود متمرکز کرده مراجعه نماييد.
منبع: برج بهارستان