نقش طراحی و چاپ کاتالوگ در تبلیغات

طراحی و چاپ کاتالوگ، در انتقال مفاهیم و تبادل اطلاعات به مخاطب نقش بسزایی دارد، و در واقع نوعی تبلیغات ارزشمند و سودآور در حوزه خدمات، تجارت و تولیدات می باشد. تقریبا راهنمای کالاها و فعالیت ها در دفترچه ای به نام کاتالوگ، طراحی و چاپ می شود. و از آن به عنوان کالانما و یا کارنما که جزئی ترین و ریزترین اطلاعات و مشخصات کالا و خدمات مورد نظر را ارائه می کند یاد می کنند. طراحی و چاپ کاتالوگ در واقع شامل فهرستی از کالاهای تولید شده و تصاویر و مشخصات فنی از محصولات و خدمات ارائه شده توسط یک موسسه و یا شرکتی بزرگ می باشد. معمولا شرکت های بزرگ و بسیار فنی برای ارائه محصولات و خدمات خود و دست یافتن به بازارهای فروش و رقابت بسیار عالی با رقبای خود و کنار گذاشتن آنها، از طراحی و چاپ کاتالوگ به عنوان بهترین ابزار تبلیغاتی استفاده می نمایند. نام کالا، مدل، شماره و شکل و تصویری واضح، مشخصات فنی و توضیحات ضروری کالاهای مورد نظر، در کاتالوگ برای معرفی و شناخت محصولات کاملا درج و ثبت می شود.

طراحی و چاپ کاتالوگ

شما به عنوان یک بازاریاب و یا مدیر شرکت برای معرفی کالا و خدمات شرکت خود صرفا به سفارش دادن کاتالوگ به یک مرکز خدمات چاپ و تبلیغات، نباید اکتفا کنید، بلکه باید برای اثرگذاری تبلیغات خود نهایت مشورت در انتخاب فونت، تصویر، و رنگ بندی را با طراحان مجرب این حرفه داشته باشید. در واقع هدف اثر تبلیغاتی خود را از همان ابتدا محکم دنبال کنید. بعضی از موسسات و شرکت ها چنان به طراحی و چاپ کاتالوگ محصولات خود اهمیت می دهند، که مخاطب و مشتریان خود را در نگاه اول مجذوب کالا و خدمات خود می کنند. بنابراین یادتان باشد، که نوع طراحی و فرمت کاتالوگ شما برای جذب بیشتر مشتری بسیار حائز اهمیت می باشد.

طراحی و چاپ کاتالوگ نوعی آگهی تبلیغاتی می باشد، که به تبلیغ و ترویج کالا و خدمات و ترغیب مخاطبان و مشتریان می پردازد. این نوع از اطلاع رسانی و آگهی نسبت به ابزارهای آگهی دیگر مانند: طراحی و چاپ بروشور، روزنامه ها، انواع مجله نامه ها و… پرکاربرد تر و اثرگذارتر می باشد. همواره برای تاثیر گذاری بیشتر محصولات خود توسط ابزارهای تبلیغاتی مانند کاتالوگ، شما باید هدف، موضوع و مخاطب خود را به خوبی شناخته و پیام اصلی خود را با بهترین و جذابترین کلمات در آن بگنجانید. شما باید نهایت استفاده را از یک فضای محدود کاتالوگ برای معرفی کلیه خدمات و یا محصولات خود به بهترین شکل ممکن ببرید، گاهی بعضی از تصایرها آنقدر زیبا و چشمگیر و اصولی در کاتالوگ ها چاپ می شوند که مخاطب با دیدن آنها بی اختیار مجذوب آنها می شود، و این یعنی هنر طراحی و مدیریت در طراحی یک اثر تبلیغاتی.

بنابراین حتما برای تبلیغات کلیه محصولات و خدمات خود حتما به یک مرکز خدمات چاپ و تبلیغات حرفه ای که بهترین طراحان با تجربه و کارآمد را برا ی آماده کردن اثر تبلیغاتی حرفه شما، مانند: طراحی و چاپ کاتالوگ، بروشور، طراحی و چاپ کارت ویزیت و… در خود متمرکز کرده مراجعه نمایید.
منبع: برج بهارستان