نکات کلیدی در طراحی کاتالوگ

با پيشرفت روزافزون تکنولوژي و تنوع در متد و ابزارهاي تبليغاتي، حساسيت و رقابت در نحوه بازاريابي و تبليغات در جامعه امروز به شکل چشم گيري بالا رفته است. در اين بين ابزارهاي تبليغاتي بسيار کارآمد و رايجي وجود دارند که بکارگيري آنها با رعايت اصول تبليغاتي مي توانند مثمر ثمر واقع شوند. ابزارهايي چون بنر، کاتالوگ، بروشور، پوستر، کارت ويزيت، تراکت و … که در طراحي هر کدام بايد به نکات مختلفي توجه داشت. در اين مطلب مي خواهيم به اختصار در مورد نکات کليدي در طراحي کاتالوگ صحبت کنيم.

در ابتدا بايد اين نکته را يادآور شويم که در طراحي و چاپ کاتالوگ، معرفي کلي شرکت و محصولات(خدمات) صورت مي گيرد در صورتي که در طراحي بروشور توضيح جزئيات هر محصول آورده مي شود. نسبت متن به عکس در طراحي کاتالوگ (مانند طراحي بنر) بايد پايين باشد يعني بيشتر فضاي کاتالوگ را عکس و تصاوير مرتبط و جذاب اشغال کرده باشند و در خلال تصاوير، توضيحاتي در مورد آنها داده شود. شما فقط چند ثانيه فرصت داريد که نظر مشتري را به کاتالوگ خود جلب کنيد، پس در طراحي کاتالوگ حساسيت به خرج دهيد. مشخصات تماس و راه هاي ارتباطي را به طور واضح در کاتالوگ درج کنيد تا مخاطب براحتي بتواند با شما ارتباط برقرار کند. نکته ديگر در چاپ کاتالوگ است. هر چه کيفيت کاغذ به کار رفته در چاپ کاتالوگ بالاتر باشد، احتمال ديده شدن کاتالوگ نيز بالاتر مي رود.
تأثير در نظر گرفتن نکات کليدي در طراحي کاتالوگ در برندينگ
شما با طراحي کاتالوگ، اعتبار خود را نشان مي دهيد. استفاده از تصاوير و رنگ مناسب در طراحي کاتالوگ و انتخاب کاغذ باکيفيت در چاپ کاتالوگ بطور ناخودآگاه در ذهنيت مخاطب از برند و محصولتان تأثير مي گذارد. پس سعي کنيد که بهترين روشها را در طراحي کاتالوگ بکار گيريد.
مواردي که در بالا اشاره شد، نکات کليدي در طراحي کاتالوگ هستند.
منبع: رضاگراف