چه پیشنهادی برای بهبود وضعیت صنعت نمایشگاهی دارید؟

بهبود وضعيت صنعت نمايشگاهي يکي از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين حوزه به شمار مي‌رود. بدون‌شک راه‌هاي متعددي براي بهبود وضعيت اين صنعت وجود دارد. در اين زمينه، ?? متخصص صنعت نمايشگاهي در پاسخ به اين پرسش: «شما براي بهبود وضعيت صنعت نمايشگاهي چه پيشنهادي داريد؟» عقايد خود را درباره اين صنعت و تغييرات مورد نياز و علت اين تغييرات مطرح کرده‌اند. مجله EXPO در مصاحبه با برخي از پيشگامان صنعت نمايشگاهي آمريکا نظر آنها را درباره تغييراتي که اگر مي‌توانستند بر اين صنعت اعمال مي‌کردند، جويا شد.

 

نانسي ‌هاسلباک، رياست و مدير عامل شرکت ارتباطات امور تجاري‌، پورتلند
من ترجيح مي‌دهم حضور مشتريان در نمايشگاه را تسهيل کنم. ما بر اساس مترمربع از غرفه‌داران پول مي‌گيريم که ارزش واقعي آنچه از نمايشگاه دريافت مي‌کنند را منعکس نمي‌کند. به علاوه، اجاره غرفه تنها اولين گام از مراحل چندگان? فرآيند حضور در نمايشگاه است.
برگزارکنندگان نمايشگاه بايد همکاري بيشتري با صاحبان مرکز نمايشگاهي و پيمانکاران خدماتي داشته باشند تا پکيج کاملي به غرفه‌داران ارائه کنند. و يا شايد بتوان کل سيستم قيمت‌گذاري را تغيير داد و بر اساس جذب مخاطب واجد شرايطي که در نمايشگاه حاضر مي‌شوند، نرخ‌گذاري کرد‌.
کريس براون، معاونت اجرايي امور همايش‌ها و امور تجاري انجمن ملي راديو و تلويزيون واشنگتن
«من به تغييرات در جهتي گرايش دارم که خدمات نصب و جمع‌آوري غرفه را براي غرفه‌داران تسهيل کند. ما از آنها مي‌خواهيم که در نمايشگاه‌هايمان شرکت کنند، از آنها چک مي‌گيريم آنگاه آنها را سردرگم مي‌گذاريم که چگونه تدارکات نصب و جمع‌آوري کالاهاي نمايشي و ضمايم غرفه خود را به سرانجام برسانند. ما آنها را وادار مي‌کنيم تا با فهرستي از پيمانکاران فرعي و اتحاديه‌ها کار کنند. به روشي جديد و مدل‌هاي جديد نياز است. هم‌اکنون تلاش‌هايي صورت گرفته است. اکنون حداقل يک مدير نمايشگاه داريم که به عنوان پيمانکار عمومي عمل مي‌کند. به اين ترتيب ارتباطات ساده و موثر صورت مي‌گيرد و در هزينه غرفه‌داران صرفه‌جويي مي‌شود.»

 

داگ دوکيت‌، رياست و مدير‌عامل مرکز تحقيقات صنعت نمايشگاهي‌، تگزاس
برگزارکنندگان نمايشگاه بايد بدانند که آنها بخشي از صنعت نمايشگاه هستند و نه صنعت خاصي که نمايشگاه به خاطر آن برگزار مي‌شود. فعاليت تجاري آنها بازاريابي رو در رو است. غرفه سازي نمايشگاهي
صنعت نمايشگاه در ترويج خودش ناموفق بوده است زيرا برگزارکنندگان ترجيح مي‌دهند رويدادهاي خود را ترويج کنند و نه يک صنعت بزرگ‌تر را. از همين روست که کل صنعت آسيب‌پذير مي‌شود.
ما بايد براي صنعت نمايشگاهي موقعيتي ويژه قائل شويم و اين کار با تحقيق آغاز مي‌شود و ارزش نمايشگاه‌ها را کاملا مستند مي‌سازد و ماهيت جدي اين فعاليت تجاري را که در جهت نيل به نتايج عمل مي‌کند، ثابت مي‌کند. سپس اين داده‌ها را مي‌توانيم براي ترويج صنعت نمايشگاهي و حمايت از موقعيت درجه 1 بازاريابي خود به کار بريم.

 

کريس لوي، مديرعاملEncore Media‌، لس‌آنجلس
در حالي که برخي از نمايشگاه‌هاي ابتکاري جايگاه مهمي در صنعت نمايشگاهي پيدا کرده‌اند اما به طور کلي اين صنعت روي فرصت‌هاي بيشماري که پلت‌فرم‌هاي رسانه‌اي مانند بلاک و ويدئوي آنلاين ارائه مي‌دهند، سرمايه‌گذاري نمي‌کند.
من معتقدم که بايد از فلسفه 10-20-70 گوگل استفاده کنيم که اساسا تصريح مي‌کند، شما 70 درصد از وقت خود را روي محصولات موجود متمرکز مي‌کنيد، 20 درصد را روي نوآوري‌ها براي محصولات موجود و 10 درصد روي ايده‌هاي جديد اکتشافي. صنعت نمايشگاهي تنها هنگامي قادر است پتانسيل واقعي خود را محقق سازد که نوآوري بخشي از فرهنگ و مدل‌هاي کاري باشد و نه فقط پروژه يا اقدام واکنشي.


استيون ‌هاکر، رياست انجمن بين‌المللي نمايشگاه‌ها و رويدادها، دالاس
من تعريف شرکت‌ها را از مدير غرفه تغيير مي‌دادم. در بسياري از موارد اين نقش موقت است و منجر به عدم انسجام و ناهماهنگي مي‌شود. مثلا کارکناني در غرفه مشغول به کار مي‌شوند که با تکنيک‌هاي مديريت غرفه آشنايي ندارند. همچنين منجر به از دست دادن بسياري از مشتريان احتمالي مي‌شود که در نمايشگاه حضور يافته‌اند و اين به شدت مغاير با ماهيت مشارکت در نمايشگاه است. پس مي‌توان به شرکت‌ها کمک کرد تا مجموعه‌اي از کارها به يک عنوان شغلي اختصاص يابد و نه هر کسي که در غرفه کار مي‌کند و به‌منزله بخشي از واحد بازاريابي تلقي شود.

 

چارلز بري، رياست و مديرعامل انجمن بين‌المللي جاذبه‌ها و پارک‌هاي تفريحي، الکساندريا
من مي‌خواهم شاهد غرفه‌داراني باشم که نقشي فعال در ترويج پيش از نمايشگاه دارند. بسياري از آنها با اين ذهنيت مي‌آيند که «نمايشگاه برگزار مي‌شود و بازديدکننده‌ها مي‌آيند.» سپس وقتي که جمعيت دلخواه حضور نمي‌يابد، انگشت اشاره به سوي برگزارکنندگان نمايشگاه برمي‌گردد.
اگر غرفه‌داران درگير ترويج و تبليغات پيش از نمايشگاه نشوند احتمالا برنامه‌ريزي دقيقي هم براي ملاقات با مشتريان تنظيم نمي‌کنند و متعجب مي‌شوند که چرا برخي از غرفه‌داران اينقدر فعال و پر‌مشغله هستند. اين همه به ترويج پيش از نمايشگاه، زمانبندي قرار ملاقات‌ها و آموزش کارکنان براي انجام صحيح کار در محل مربوط مي‌شود.

 

ادوارد کروز، رياست و مديرعامل انجمن نمايشگاهي الکروز
همانگونه که صنعت نمايشگاهي بين‌المللي‌تر مي‌شود و با افزايش تعداد کشورهايي که نقش مهمي در بازار جهاني ايفا مي‌کنند، ما نيز بايد استانداردهاي جهاني اين صنعت و بهترين روال‌هاي اجرايي را ارائه دهيم. رويدادهاي مهم مشارکت‌کنندگان بين‌المللي بيشتري پيدا مي‌کنند و برگزارکنندگان بايد آمادگي بيشتري براي پذيرايي و اسکان اين مشارکت‌کنندگان داشته باشند. کشورهاي در حال توسعه بايد استانداردها و تخصص خود را به‌روز کنند و افزايش دهند تا در حد اصول جهاني باشند. انجمن‌هاي نمايشگاهي بايد تلاش‌هاي خود را در جهت تهيه استاندارد بين‌المللي براي صنعت نمايشگاهي هماهنگ سازند.

ژول ديويس، مديرعامل شرکت رويدادهاي JD
سالن‌هاي نمايشگاهي بايد جانمايي گوياتري داشته باشند تا خريداران قوي با غرفه‌داران تعامل تجاري پيدا کنند. در اکثر مراکز نمايشگاهي بين سالن‌هاي نمايشگاهي و اتاق‌هاي سمينار و مشاوره راه طولاني است و زمان قابل توجهي را از غرفه‌داران مي‌گيرد. شايد بهتر باشد که ساختمان‌هاي جديد به نحوي طراحي شوند که ديوارها عايق صدا و قابل جابه‌جايي باشند يا راه‌هايي براي تهيه اتاق‌هاي کنفرانس در سالن‌هاي نمايشگاهي موجود پيش‌بيني کنند.
منبع: لبخند